PŘEHLED NOVINEK ROKU 2021

4.1.2021

ATM – systém antikondenzačního managementu

Dovolujeme si Vám představit zařízení ATM nově nabízené pro kompresory Albert E.40 až Albert E.65. Toto zařízení bylo navrženo k ochraně šroubových kompresorů před vznikem kondenzátu.
Kondenzát vzniká ve šroubových kompresorech, které se nedokážou z důvodu nedostatečné zátěže ohřát na potřebnou pracovní teplotu. Takto vzniklý kondenzát se shromažďuje v oleji a způsobuje destruktivní korozi šroubového bloku. Abychom zabránili tomuto stavu, navrhlo naše vývojové oddělení „Systém antikondenzačního managementu – ATM“.
Popis funkce:
Pokud ve šroubovém kompresoru, v okamžiku kdy skončí odběr stlačeného vzduchu, ještě není dosaženo pracovní teploty, ATM zajistí recirkulaci stlačeného vzduchu zpět do sání kompresoru. Vzduch v tomto uzavřeném okruhu cirkuluje až do doby dosažení pracovní teploty kompresoru a poté je včetně vodních par vyfouknut do atmosféry. ATM i nadále sleduje provozní teplotu kompresoru a udržuje jí případnou opětovnou cirkulací v potřebném rozmezí. Kompresor je tak neustále udržován na optimální pracovní teplotě a je kdykoliv připraven pro dodávku stlačeného vzduchu. 

4.1.2021

Vysoce účinný dvoustupňový kompresor Smartronic ST 110 Ultra

Atmos představuje nový dvoustupňový kompresor Smartronic ST 110 Ultra a zařazuje se tak mezi inovativní výrobce nabízející vysoce účinné dvoustupňové kompresory.
Smartronic ST 110 Ultra je dvoustupňový kompresor, který nabízí až o 17% lepší účinnost než tradiční jednostupňové šroubové kompresory. Nárůstu účinnosti je dosaženo rozdělením stlačovacího procesu do dvou fází při souběžném ochlazování stlačovaného vzduchu v meziprostoru před vstupem do druhého stupně. Tím se průběh stlačovacího procesu přiblíží  k izotermickému stavu a stlačování je tak účinnější. Kromě benefitu v podobě úspory elektrické energie přináší dvoustupňové stlačování i další důležitou výhodu a tou je menší zatížení ložisek obou stupňů v axiálním směru. To má za následek jejich vyšší spolehlivost a delší životnost celého soustrojí. Kompresor je tak nejenom účinnější, ale také spolehlivější než běžné jednostupňové kompresory.
Základní charakteristika kompresoru:
• Příkon 110 kW
• Vzduchem chlazený
• Olejem mazaný
• Přímé spojení motoru a šroubového bloku 1:1
• Způsob regulace  - zatíženo / odlehčeno

4.1.2021

Modernizované stroje ST 55+ a ST 55 Vario+.

Atmos inovuje produktovou řadu kompresorů Smartronic a představuje modernizované stroje ST 55+ a ST 55 Vario+
Rozhodli jsme se modernizovat 55 kW kompresory a navrhli jsme dva nové stroje ST 55+ a ST 55 Vario +. Oba jsou postaveny na standardní prověřené platformě. Aby bylo dosaženo lepších parametrů, rozhodli jsme se použít větší šroubový blok SCA 14. Díky tomu byla oproti předchozí generaci navýšena výkonnost. Zároveň předpokládáme i vyšší spolehlivost inovovaných kompresorů z důvodu nižších provozních otáček šroubového bloku a jeho přímého spojení s motorem. Byly tak vytvořeny vysoce konkurence schopné stroje za dobrou cenu.

4.1.2021

Rozšiřujeme produktovou řadu kompresorů SEC

Rozšiřujeme produktovou řadu kompresorů SEC o dva nové stroje SEC 150 a SEC 200.
Kompresory SEC patří mezi naše nejdéle vyráběné stroje. Obecně se o nich dá říci, že jsou to spolehlivé průmyslové kompresory, které díky svojí jednoduché konstrukci nabízí velmi dobrý poměr cena / výkon na malém půdorysu. Rozhodnutí doplnit řadu SEC o další dva stroje 15 kW a 20 kW bylo tedy logickým krokem. Jsme rádi, že vám nyní můžeme představit 2 novinky -  stroje SEC 150 a SEC 200. Stroje budou nabízeny jako samostatně stojící a ve vývoji jsou i varianty instalované na vzdušníku. Základní parametry:
• Příkon 15 kW a 20 kW
• Vzduchem chlazené
• Olejem mazané
• Způsob regulace zatíženo / odlehčeno
• Pohon řemenem