PŘEHLED NOVINEK ROKU 2018

24.5.2018

Kniha o ATMOSu

Strojírenský podnik v Chrástu se "narodil" v dobách monarchie, přežil Velkou válku, rozvíjel se za první republiky, přežil nacistickou okupaci, období reálného socialismu i náročnou dobu změn po roce 1989. S neobyčejným příběhem tradiční české výrobní firmy se již brzy budete moct seznámit v knize Příběh továrny. Sledujte náš Facebook

Link

31.1.2018

ARCHON úspěšně prodán do Indonésie

Nadřazený řídící systém ARCHON je postaven na platformě vysoce spolehlivého průmyslového řešení SIEMENS Simatic S7 – 1200 a slouží k řízení 3 / 5 / 9-ti kompresorů po digitální lince. Archon umožňuje stanovení až 10 týdenních rozvrhů, kdy lze kompresory řídit buďto dle pevně stanovených priorit nebo dle aktuálního počtu motohodin jednotlivých strojů nebo je pořadí kompresorů ARCHONEM stanoveno tak, aby bylo dosaženo maximální účinnosti provozované sestavy. Dále je možné nastavit až 3 nezávislé tlakové rozvrhy, které umožní přizpůsobení tlakové úrovně rozdílným potřebám. Komunikace je umožněna skrze Profinet nebo Modbus. Jako volitelné příslušenství lze nabídnout celou řadu zákaznických řešení.

18.1.2018

PD pro Peru

Pro našeho peruánského zákazníka jsme vyvinuli speciální zákaznické řešení tlakové regulace, které spočívá v možnosti přepínání tlakové verze stroje mezi sedmi a deseti bary bez ztráty výkonu stroje.
Stroj bude pracovat ve výšce 4000 m n.m.

16.1.2018

Turbokompresor pro firmu VEOLIA

V kompresorové stanici firmy Veolia v Žiaru nad Hronom byla dokončena instalace v pořadí již 4. turbokompresoru o výkonu 6000 m3/h. S firmou Veolia spolupracujeme dlouhodobě a první turbokompresor v Žiaru nad Hronom byl nainstalován již před 14-ti lety.