PŘEHLED NOVINEK ROKU 2017

22.12.2017

PDC190 jede do světa

Kompresory ATMOS spolehlivě pracují na nejrůznějkších místech světa. Tentokrát se náš PDC190 vypravil sloužit na zámořskou loď.

4.12.2017

Kazachstán

V roce 2016 dodala firma ATMOS soubor pěti kontejnerových kompresorových stanic
o celkovém výkonu 1.350 kW (pět kontejnerů, osazených vždy třemi kompresory
Smartronic 90). Cílovým zákazníkem je firma PromMašKomplekt ve městě Ekibastuz
v Kazachstánu.
Ve dnech 30.10. až 7.11.2017 proběhla první etapa připojení a komplexních zkoušek
kontejnerů MKS 4 a 5 (MKS 270 – modulární kompresorová stanice 270 kW).

Kazachstán

1.11.2017

Jednání v Německu

S jedním z našich největších odběratelů v Německu, firmou BMS, jednal v uplynulých dnech náš export manažer o další spolupráci v roce 2018 v oblasti dodávek kompresorů a některých dílů pro PNEUMIXy, které firma BMS vyrábí.

30.10.2017

Zakázky pro Azerbajdžán

Po úspěšném ročním zkušebním provozu zákazník z Azerbajdžánu objednal druhý a poté i třetí kompresor PDP95.

24.10.2017

Spolupráce s MMT Modern Machinery Trading LLC. v Dubaji

Náš dlouholetý partner v oblasti dieselových kompresorů MMT Modern Machinery Trading LLC. v Dubaji prezentuje v těchto dnech svůj nový katalog. Těší nás, že společnost ATMOS je na prvním místě v řadě jeho dodavatelů.

12.10.2017

Firma ATMOS vyvinula rekuperační jednotku pro úsporu energie

Společnost ATMOS zavádí do výroby rekuperační jednotku pro úsporu energie využitím odpadního tepla, které vzniká v kompresoru. Pomocí rekuperačních výměníků ATMOS je možné využít zpětně značné množství energie, která se ve formě tepla získává rekuperací z olejového okruhu. Rekuperační výměníky ATMOS jsou dodávány jako kompaktní externí jednotka, která je připravena k propojení s olejovým okruhem kompresoru a s vodním okruhem.

9.10.2017

Kompresory pro Dánsko

Naše pístové kompresory jsou již připraveny na expedici do Dánska.

Kompresory pro Dánsko

29.9.2017

Další úspěch českých kompresorů

Naše společnost rozšiřuje řady zemí, kam úspěšně vyváží své výrobky, o Pákistán. Momentálně se na cestu do této destinace připravuje kompresor PDP 95. Věříme, že tato první vlaštovka je počátkem dlouhodobé spolupráce.

Úspěch

22.9.2017

Oslavili jsme 20 let úspěšné spolupráce

AMCO a Atmos jsou partneři již 20 let!
Se vzájemnou spoluprací jsme velmi spokojeni. Obchod vzkvétá a smlouvy o pronájmu jsou výrazně nad úrovní loňského roku. Ačkoli je v Rotterdamském regionu mnoho půjčoven, jasné výhody firmy AMCO spočívají v tom, že může nabídnout celé portfolio stlačeného vzduchu - zákazník najde vše na jednom místě, a také ve skutečnosti, že AMCO je jediným velkým poskytovatelem velkých přenosných zařízení. Ostatní půjčovny si pronajímají od společnosti AMCO.
Společnost AMCO dokončila přestěhování do nových prostor, kde je dostatek prostoru pro další expanzi. Dílna je obrovská a poskytuje 4 stanice pro údržbu a opravy. Skladová plocha je ohromná (4.800 m2), což umožňuje bezpečné a suché skladování stovek strojů.

Cooperation

13.9.2017

Úspěšná jednání v Íránu

Minulý týden dojednával náš exportní manažer v Tabrízu podrobností předání pěti strojů PDP 190 nejvěší oil&gas firmě v Iránu. Tyto stroje budou sloužit jako záložní zdroj stlačeného vzduchu pro deset 160kW stacionárních strojů dodaných naším lokálním partnerem. Během jednání se upřesňovaly také podmínky předání a dokončení procesu přidání firmy Atmos na vendor list státních firem v Íránu, což, doufáme, přinese další obchody především v oblasti velkých pojízdných kompresorů.

Jednání v Íránu

25.8.2017

Český kompresor v Černobylu

Na ojedinělé akci zakrývání reaktoru č. 4 v Černobylu pomáhal spolehlivě i náš kompresor PDP 90.

Černobyl

25.8.2017

Robotizace v ATMOSu

Technické trendy směřující ke stále větší efektivitě výroby a snižování podílu lidské práce se nevyhýbají ani ATMOSu. Během letních měsíců proběhlo předávání automatického robotického pracoviště se svařovacím robotem FANUC a svařovacím zdrojem KEMPI, kde budeme svařovat tlakové nádoby odlučovačů oleje šroubových kompresorů. Vzhledem k tomu, že tlakové nádoby jsou vyhrazeným zařízením, musel kvalitu svarů schválit státní technický dozor, který je v otázce kvality skutečně nekompromisní. Doba svaření tlakové nádoby se na robotu sníží více než desetkrát.

Robotizace

22.8.2017

Úspěšné jednání ve Slovinsku

Minulý týden proběhla návštěva našeho exportního manažera u jednoho z našich nejstarších partnerů – společnosti Technicni sistemi ze Slovinska. Firma se nachází v krásné oblasti na hranicích Slovinska a Chorvatska. Jedná se o firmu zaměřenou primárně na prodej a pronájem pojízdných kompresorů a několik strojů z více než 70ti kusové flotily je od firmy Atmos. V budoucnu se chceme zaměřit na rozšiření spolupráce v pojízdných kompresorech, hlavní potencional vidíme v linii s motorem CAT. Také se snažíme rozšířit naši spolupráci o kompresory stacionarní, kde se bude jednat hlavně o strojích Albert & SEC.

Slovinsko

21.7.2017

Celozávodní dovolená 2017

V následujících 14 dnech (tj. od 22.7. do 6.8.) bude v celém ATMOSu probíhat celozávodní dovolená. Z toho důvodu se v průběhu tohoto času nebude konat reklamační komise.

21.7.2017

Znovuotevření íránského trhu

Spolu s postupným uvolňováním sankcí proti Iránské republice , se také postupně otvírá trh 80-ti milionů obyvatel, který je tradičním odbytištěm českých výrobků i kompresorů ATMOS. V červenci servisní oddělení firmy ATMOS využilo předávání větší dodávky pojízdných kompresorů , aby provedlo technické školení místních servisních partnerů.
Iránci jsou obecně technicky velmi zdatní, nicméně u starších typů strojů bylo nutno provést občerstvovací výcvik. U nových strojů, vyvinutých během přestávky ve vzájemných vztazích, jsme Iráncům předvedli jejich technické i obchodní přednosti a naučili je jak o stroje pečovat. Z Iránské strany byl o výklad velký zájem a zdá se , že před námi leží velké obchodní příležitosti.

Iránský trh

14.6.2017

Školení polských dealerů

Servisní školení polských dealerů firmy Atmos a utužování obchodních vztahů proběhlo úspešně při dobrém jídle a pití.

Školení partnerů

24.5.2017

Hannover Messe 2017

V období od 24. do 28. dubna byla naše firma Atmos součástí jednoho z největších veletrhů v Evropě HANNOVER MESSE 2017. Během veletrhu jsme představili rovnou několik nových produktů – novou řídicí jednotku kompresorů Archon, nitrogenerátory Nitros a druhou generaci vnitřní fúzní sušičky. Setkali jsme se s velkým počtem partnerů z různých zemí například - Spojené arabské emiráty, Alžírsko, Tunisko, Venezuela, Panama, Nový Zéland. Věříme, že naše působení na tomto veletrhu bude mít pozitivní vliv a přinese více prodejních možností.

Hannover 2017

24.5.2017

Zájezd obchodních partnerů

Ve dnech 25. až 26. 4. 2017 jsme pro nejvýznamnější tuzemské obchodní partnery vypravili zájezd na mezinárodní strojírenský veletrh Hannover Messe 2017. Zástupci tak měli možnost shlédnout aktuální novinky naší expozice a oživit své stávající znalosti z oboru. V rámci výstavy, rovněž proběhla odborná diskuze. Mimo samotných strojů, vzbudili velký zájem i naše novinky. Nevětší zájem byl o nadřazený řídící systém ARCHON, který „koresponduje“ s aktuálním tématem veletrhu INDUSTRY 4.0 (volným překladem: „stroje programují stroje“), dále teplosměnné rekuperační jednotky ATMOS REKUTHERM a generátory dusíku NITROS. Došlo ke vzniku nových obchodních dohod a uzavření zajímavých obchodních případů. Největším oceněním pro nás, však byla vlastní spokojenost našich zástupců s celým průběhem a jejich ocenění naší vzájemné spolupráce.
Všem zúčastněným obchodním partnerům děkujeme za účast a přejeme mnoho dalších obchodních úspěchů!
Obchodní oddělení

Setkání partnerů

7.3.2017

PRODEJNÍ AKCE

šroubové kompresory ALBERT – „pracovní stroje“ pro vysoké zatížení

Prodejní akce 2017