PŘEHLED NOVINEK ROKU 2014

24.10.2014

Interaktivní výstavka na ČVUT

Studenti strojní fakulty ČVUT v Praze si mohou vlastnoručně vyzkoušet, jak hřídel uvnitř kompresoru pohání šroubový blok. Pracovníci Atmosu na této fakultě obnovili svou výstavku, doplnili ji novými plakáty, na kterých je mimo jiné k vidění programovatelná CNC bruska a moderní výroba v továrně Atmos v porovnání se starou. Výstavka je navíc interaktivní, což spočívá právě v možnosti vyzkoušet si zatočit hřídelí, jež ční z otvoru ve skle zakrývajícího exponáty, a jejím prostřednictvím i hnací částí šroubového bloku. Ten tvoří srdce každého šroubového kompresoru Atmos.

Interaktivní výstavka na ČVUT

26.9.2014

Poslední vyrobený stroj E70

Tento týden výrobní linkou Atmosu Chrást naposledy prošel elektrický stroj Albert E70, který se zde vyráběl více než pět let. Plnohodnotnou náhradou je Albert E65 schopný dodávat 10 nebo 12 bar při výkonu 7,5 kW. Podrobnosti, technické parametry a výhody tohoto stroje jsou v jeho typovém listu.

Typový list

15.9.2014

Atmoscup 29. 8. 2014

Konec prázdnin firma ATMOS tradičně uzavřela konaným AtmosCupem. Během tohoto odpoledne se nad gulášem, při sportovních utkáních a poslechu dobré muziky setkali nejen pracovníci z celé struktury ATMOSu, ale i obchodníci ze všech koutů Čech, z Polska a Ruska.

AtmosCup 2014

29.8.2014

Fotografování

Na dva dny celozávodní dovolené se jedna z hal firmy Atmos Chrást proměnila ve fotografický ateliér. Objektem zájmu profesionálního fotografa byly vybrané modely kompresorů, které dosud ještě neměly dostatečně reprezentativní fotografie. Výbornou práci odvedl Roman Muchka. Prohlédněte si malou ukázku.

Ukázky fotografií

15.8.2014

V plném nasazení

Firma Atmos se po dvoutýdenní celozávodní dovolené vrátila do plného provozu. Během dovolené proběhlo v areálu Atmosu focení vybraných modelů kompresorů profesionálním fotografem pro marketingové účely.

18.7.2014

Zahraniční cesta

Tento týden se vrátili dva pracovníci Atmosu ze 14 denní zahraniční cesty do Peru a Ekvádoru, kde pod jejich dohledem probíhalo servisní školení, kompresory se nastavovaly na chod v extrémních klimatických podmínkách a také se utužovaly vzájemné obchodní vztahy.

27.6.2014

Program EPSILON

Usnesením vlády České republiky byl schválený program EPSILON na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje. Je zaměřený především na zlepšení pozice českého a v globálním kontextu i evropského průmyslu pomocí podpory projektů aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje. ATMOS Chrást se ve veřejné soutěži uchází o získání podpory v tomto programu s projektem pod názvem „Účinnost šroubového kompresoru“. Do spolupráce na tomto projektu je zapojená i Západočeská univerzita.

16.6.2014

Návštěva obchodního partnera z Jižní Ameriky

V součastné době je v Evropě na návštěvě náš obchodní partner z Jižní Ameriky, Peru seňor Pedro Secada. Během cesty po Evropě navštívil mimo jiné i Prahu kde ho provedl náš technický ředitel ing. David Krivánka. O víkendu má v plánu i se svojí rodinou navštívit světoznámý závod 24 hodin LeMans ve Francii. V následujícím týdnu se vrátí do Čech, kde proběhne obchodní jednání v naší továrně. V pondělí se jeho rodina podívá do Plzeňské zoo, kde jim budou dělat společnosti zaměstnanci naší společnosti.

30.5.2014

Nové typy sekacích, sbíjecích a bouracích kladiv

Během měsíce května Atmos Chrást rozšířil svůj sortiment o nové typy sekacích, sbíjecích a bouracích kladiv a hned je začal nabízet svým českým a zahraničních klientům. Několik našich klientů využilo této nové nabídky. Celou nabídku si můžete prohlédnout v novém letáku.

Prospekt kladiva

16.5.2014

Spolupráce s firmou Kubota

Začátkem měsíce května továrnu Atmos Chrást navštívila delegace ze světoznáme firmy Kubota. Naše vývojové oddělení již delší dobu vyvíjí nové kompresory typu PDK. První vlaštovkou bude kompresor PDK 33, na který se můžeme těšit v druhé polovině roku 2014. Doufáme, že spolupráce s firmou Kubota bude probíhat tak aby se udržely vysoké nároky na kvalitu našich kompresorů..

Kubota

7.4.2014

Zahraniční podpora

Na tento týden odcestoval technický ředitel Atmosu Ing. David Krivánka do Ekvádoru a Peru, aby dealerům Atmosu z těchto jihoamerických zemí poskytl technickou podporu.

14.3.2014

Mimořádnou prodejní akci

Atmos – Chrást pořádá mimořádnou prodejní akci, kdy je možné pořídit vybrané elektrické kompresory Albert s výhodnými slevami

Nabídka

21.2.2014

OPERAČNÍ PROGRAM LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST

Ve dnech od 6. 1. Do 24. 1. 2014 proběhlo v naší společnosti školení zaměstnanců v rámci OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST „Vzdělávejte se pro růst v Plzeňském kraji“, reg. č. CZ.1:04/1.1.00/82.00007. Jednalo se o poslední ze tří vzdělávacích bloků, který byl přesunut z roku 2013 do roku letošního. V prvních dvou blocích byli naši zaměstnanci proškoleni v Komunikačních dovednostech (celkem 72 hodin), Odborném rozvoji (32 hodin) a v letošním roce proběhlo Zdokonalení práce s PC (120 hodin). Celkem bylo vybráno 33 zaměstnanců, kteří díky tomuto projektu prohloubili svoje znalosti v uvedených oblastech a všichni úspěšní absolventi získali certifikát o absolutoriu kurzu

OPLZZ

7.2.2014

Dne otevřených dveří na Střední průmyslové škole strojnické v Plzni

Zástupci firmy ATMOS se dne 24.1.2014 zúčastnili dne otevřených dveří na Střední průmyslové škole strojnické v Plzni. Žáci 8. a 9. tříd základních škol si přišli prohlédnout zázemí školy a případně i podat přihlášku ke studiu. Pracovníci strojírenských firem pak představili své výrobní programy a možnosti uplatnění absolventů - jak v průběhu studia při praxi, tak i po jeho skončení.

Den otevřených dveří

24.1.2014

Kompresor LE300

V současné době Atmos dokončuje výrobu prototypu kompresoru LE300 určeného pro provoz v extrémně náročných podmínkách ruských železnic. Kromě základních parametrů – výkon, tlak a rosný bod na výstupu – je především požadované rozmezí provozních teplot: od plus 65 °C po mínus 50. Proto v posledním předvánočním týdnu proběhly zkoušky prototypu v mrazicí komoře.

10.1.2014

Stěhování pístových kompresorů

V průběhu ledna se přestěhuje výroba a montáž pístových kompresorů Perfect a Bobby z Kutné Hory do Chrástu.