ŠROUBOVÉ KOMPRESORY - ALBERT, SEC, SMARTRONIC, PDP, PDC, PDK, PB, LOK

Hlavní činností společnosti ATMOS Chrást s.r.o. je výroba šroubových kompresorů. Její nedílnou součástí je i vývoj, konstrukce a produkce šroubových bloků. To vyžaduje s ohledem na náročnost celého procesu výroby vysokou technickou erudovanost a velké zkušenosti pracovníků na všech úrovních. Naše společnost ptoro již od samého začátku věnuje značnou část prostředků do dalšího rozvoje a vzdělávání svých pracovníků. To nám umožňuje mít vysoký inovační potenciál. V současné době vyrábíme šroubové bloky B100, B100L a blok nejnovější 5. generace A150, který byl vyvinut ve spolupráci s londýnskou univerzitou.
Naše šroubové bloky zastavujeme do všech produktových řad elektrických i pojízdných kompresorů.
Stabilní elektrické kompresory dělíme podle rozsahu jejich výkonnosti na: Albert od 3 kW do 20 kW, SEC od 22 kW do 37 kW a nakonec se může Atmos pochlubit novou řadou Smartronic, která pokrývá výkonový rozsah od 30 kW do 110 kW. Všechny kompresory jsou dostupné v provedení s frekvenčním měničem a volitelně i integrovanou sušičkou stlačeného vzduchu.
Do našeho produktového portfolia patří také pojízdné šroubové kompresory PDP, PDC, PDK a PB. Jejich jmenovitá výkonnost je od 2 m3/min do 25 m3/min. Pojízdné kompresory osazujeme motory výrobců Perkins, Caterpillar, Kubota nebo Vanguard.
Atmos má také více než padesátileté zkušenosti se sériovou výrobou lokomotivních kompresorů. Tyto stroje mají výkonnost od 25 m3/h do 300 m3/h a již desítky let spolehlivě slouží v náročném železničním provozu. To vše dokazuje vysokou technickou úroveň našich kompresorů a svědčí o tom, že firma Atmos je dodavatel kvalitních strojů a spolehlivý partner pro řešení v oblasti výroby stlačeného vzduchu.